2015. május 27., szerda

Állatkísérletek a szépségiparban - Lista

A beagle pl. igazi kísérleti kutya :( Nekünk is ilyen kutyunk van.
Bevallom őszintén, világ életemben imádtam az állatokat, van kutyám is macskám is (sőt egy halam is), mégsem suhant át az agyamon soha, hogy lecsekkoljam, hogy a kedvenc termékeim milyen úton kerülnek a polcokra. Ma délután foglalkoztam a témával egy kicsit, és borzasztóan kiakadtam. A sok hőn szeretett smink-körömlakk-krém-tonik-sampon-stb-stb mind-mind találkozott labori körülmények között kísérleti állatokkal. Oké, tisztelet a kivételnek.


Szóval úgy döntöttem, hogy a jövőben csak olyan termékeket fogok vásárolni, amiket nem teszteltek állatokon, ehhez viszont nem elég a kis nyuszis matrica (a cruelty free, azaz az állatbarát termékeket jelölő szimbólum).
Sajnos sok olyan giga vállalat van, amik pl. ázsiai országokban igenis alkalmazzák ezeket a kegyetlen eljárásokat, holott itthon azt hirdetik, soha nem tennének ilyet. A honlapokon nagyon szépen megfogalmazott magyarázatokat találunk, amiből - ha figyelmes vagy - kiderül az igazság:
Nem minden jelölés valódi... Jobbra a hamisak láthatók.
Kínában még mindig kötelező az állatkísérlet, legyen szó bármilyen termékről, amit nem teszteltek állatokon, az nem kerülhet forgalomba náluk. Mivel Kína (és társai is) igen népes ország, a nagyvállalatok "hülyék lennének" nem piacra dobni a cuccaikat, így kénytelenek kínai székhelyükön elvégezni az állatkísérleteket. Mondanom sem kell, borzalmas törvény, hiszen Európában kidolgozott módszerek vannak az állatkísérletek elkerülésére, nem mellékesen pedig egyenesen törvénytelen állatokkal kísérletezgetni. 
Nos, mondhatjuk, hogy ezek a nagy vállalatok csak áldozatok, de van egy halvány sejtés arról, hogy ez nekik is bőven kapóra jön. Kínában nem lehet érvényesíteni ezeket a jogszabályokat, így ezek a cégek mindenféle megrovás nélkül ügyködhetnek az állatok kárára, Európában pedig mondhatják azt, hogy ők bizony semmiről nem tehetnek, hiszen az európai telepeiken nem folyik állatkísérlet. Arról azonban senki sem beszél, hogy ezek az ázsiai állatkísérletek milyen jól jönnek nekik, mert hát tartani kell a tempót, ki kell próbálni az új hatóanyagokat is. De akkor mit csinálnak az európai székhelyeiken? Malmoznak? Fujj...

Hát igen, ragadjunk le a múlt évezredben, próbáljunk ki újabb műanyagokat és vegyszereket, hiszen az eddigi termékek egyáltalán nem váltak be... Dehogynem.
Azt pedig nagyon remélem, hogy senki sem gondolja, hogy a nyulaknak, macskáknak vagy kutyáknak a körmét lakkozzák ki, vagy kirúzsozzák a száját, ugye? Nem ajánlom, hogy képeket keressetek ezekről, mert olyasmiket lehet látni, amiről eddig fogalmatok sem volt, és csak zokogva gyűlölködés lesz a vége. *tapasztalatból beszél*
Egyetlen dolgot tehettek, kerülitek az ilyen kozmetikumokat és alternatívát kerestek rá. Jó lenne, ha minél többen kezdenénk neki a dolognak :/

Olyan kozmetikumokat igen nehéz találni, akiket nem teszteltek állatokon sem az EU-ban, sem Ázsiában, és beszállítóik keze is makulátlan ezügyben. Ígyhát úgy döntöttem, nekilátok egy listának, és összeállítok három csoportot. Tudnotok kell, hogy minden szereplő márkát a tőlem telhető legalaposabb módon ellenőriztem, a kétes márkákat is fel fogom jegyezni.
Természetesen az ilyen listák folyamatosan változnak, és bővülnek, így lesz az enyémmel is.

Sajnos a márkák között tévelyegve én is sokszor megdöbbentem... Döbbenetes, hogy az általam használt cuccok 90%-a valamilyen módon kapcsolódik az állatkísérletekhez.




SOON






Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése